Turite klausimų? Nedelskite!

  Kaip teisingai įsirengti elektros instaliaciją virtuvėje?

  Kol virtuvės baldai dar tik yra planuojami, labai svarbu, kad visi elektros, santechnikos ar dujų įvadai būtų tinkamose vietose, įvertinant saugumo reikalavimus (tarpas tarp orkaitės ir šaldytuvo, jei montuojama prie pat, atstumas nuo kaitlentės iki gartraukio, priklausomai nuo kaitlentės tipo (dujinė, elektrinė, elektros lizdai toliau nuo vandens čiaupo) . Nepamirškite atvesti kištukinių lizdų virš darbastalio. Pasiskaičiuokite, kiek smulkių el. prietaisų naudosite virtuvėje kasdien. Taip pat, nepamirškite įrengti kištukinių lizdų šaldytuvui, indaplovei (tik ne už jos), orkaitei (tik ne gale jos), viryklei, gartraukiui, LED apšvietimui, jei planuojate tokį dėti. Visi laidai turėtų būti vedžiojami horizontaliai ar vertikaliai, jokiu būdu ne įstrižai. Būtinai nurodykite laidų ar kitokių inžinerinių tinklų buvimo vietas darbininkams prieš darbą. Taip išvengsite laidų, vamzdžių pragręžimo bei nebūsite atsakingi, jei baldų montavimo metu bus pažeidimų. Pagrindiniai nurodymai, įrengiant elektros lizdus:

  ♦ Jokio elektros lizdo negali būti už indaplovės ar orkaitės (pagrindinė klaida daugumoje virtuvių),

  ♦ Kištukiniai lizdai gali būti tik už šaldytuvo,

  ♦ Geriausia gartraukiui ir LED apšvietimui palikti izoliuotą, atvirą laidą, prie kurio montavimo metu darbininkai ir pajungs elektrinius prietaisus,

  ♦ Nepamirškite įvertinti kaitlentės galingumo, nes priklausomai nuo galingumo, gali reikėti trifazio elektros laido kaitlentės pajungimui.

   

  © 2024 Visos teises saugomos.